متدهای بسیاری برای لاغری و تناسب اندام توسط متخصصین امر ابداع شده اند . برخی از شیوه ها که تنوع و گوناگونی بسیاری نیز دارند ، چربی های اضافه و بافت های سلولیتی موجود در بدن را هدف می گیرند و به نوعی با درمان های موضعی فرد را به تناسب اندام می رسند .

دستگاه های لاغری عملکردی به این شکل دارند و امروزه انواع گوناگونی از آن ها در کلینیک های تخصصی زبیایی و تناسب اندام یافت می شوند . متخصصین این امر با سنجش شرایط بدنی فرد و میزان چربی اضافه و سلولیت موجود در بدن او دستگاهی را برای درمان پیشنهاد می کنند که ایده آل ترین نتیجه را در بر داشته باشد . از معمول ترین دستگاه های لاغری می توان به موارد زیر اشاره کرد ؛

دستگاه لاغری کرایولیپولیز

عملکرد این دستگاه به صورتی است که با سرما دادن به سلول های چربی و شکستن آن ها موجب از بین رفتن سلول های چربی می شود. این شیوه به دلیل غیر تهاجمی بودن کمترین آسیب را به سلول های اطراف بافت های چربی می زند و در بسیاری از مواقع عملکرد خوبی را از خود نشان می دهد.

دستگاه کویتیشن آر اف

این دستگاه لاغری که یکی از کلاسیک ترین دستگاه های لاغری به شیوه غیر تهاجمی است، در راستای برطرف کردن عیوب ناشی از لیپوساکشن که عوارض زیادی دارد، ساخته شد . استفاده از کویتیشن به دلیل عملکرد خوبی که از خود در طی سال ها نشان داده است از محبوبیت بسیاری برخوردار می باشد.

دستگاه های ویبرو

استفاده از این دستگاه نیز از روش های غیر تهاجمی است که در حقیقت شیوه ای تکمیلی برای سایر دستگاه های لاغری به شمار می آید. به این معنا که پس از استفاده از روش های کویتیشن و یا لیزر بدن برای مدتی در معرض لرزش با این دستگاه قرار می گیرد تا در اثر حرکت اندام های بدن، چربی های بدن نیز حرکت کرده، گردش خون بهبود  بیابد و به مرور مشکلات تجمع چربی های مضر نیز کاهش یابد.

دستگاه LPG

دستگاه لاغری LPG نیز از متد هایی است که به شیوه غیر تهاجمی تجمع چربی را در اعضای مختلف بدن از بین می برند. این شیوه به تنهایی عملکرد بهینه ندارد و باید در کنار سایر روش ها استفاده شود. دستگاه لاغری LPG با ایجاد مکش در قسمت های مختلف بدن که از تجمع چربی رنج می برند، سلول های چربی را خرد کرده و باعث حرکت و کوچک شدن آن ها در بدن می شود.

شیوه های بسیار دیگری نیز برای این کار وجود دارند که پس از گرفتن مشاوره های لازم از متخصصین زیبایی و تناسب اندام می توان از آن ها استفاده کرد .